whatsapp

Makina Store ve Kalıp Store Sektörel Dergi Röportajımız

Makina Store ve Kalıp Store Sektörel Dergi Röportajımız

TDM Kesici Takım Satış Müdürü Volkan Güller ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?
TDM Kesici Takım Ltd. Şti olarak iş hayatına 2016 yılında Widia Kesici Takımlar İstanbul Anadolu Yakası ve İzmit Bayisi olarak başladık ve talaşlı imalat sektörünü üstün Alman teknolojisi ile buluşturduk. Teknoloji ve yeni gelişmeleri yakından takip ederek, sektöre yenilikçi çözümler getirmek amacı ve profesyonel bakış açısıyla çözüm üretmek istiyoruz.
Bu bağlamda 2018 yılında Güney Kore’nin lider tutucu markası SELUX’ la iş birliği yapıp SELUX NC TOOLINGSYSTEM Türkiye Distribütörlüğünü de bünyemize ekledik.


Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?
Firmamız tüm talaşlı imalat sektörüne hizmet veriyor. Hizmetlerimiz dahilinde; tornalama, frezeleme, delik delme, vida dişi açma ve takım tutucular bulunuyor. Kısacası talaşlı imalat sektöründeki operasyonların tamamına çözüm üretiyoruz.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?
Talaşlı imalat sektöründe en önemli kriterlerden bir tanesi en düşük vibrasyon ile operasyonu gerçekleştirmektir. Bu bağlamda iyi bir takım tutucuya ve iyi bir takıma ihtiyaç duyulmaktadır. Doğru takım tutucu kullanımıyla kullandığımız takım ve uçların ömür süresi doğru orantıda olduğundan TDM Kesici Takım olarak müşterilerimize operasyonlarının en başından en sonuna kadar en uygun ve doğru takımlandırma için en iyi seçimleri bünyemizde bulunduruyor olmak müşterilerimize sağladığımız en büyük avantaj diye düşünüyorum.


Müşterileriniz rakiplerinize karşı neden sizi tercih etmeli?
Talaşlı imalat sektöründe önemli olan işlediğiniz ürünlerin en uygun birim maliyetle bitirilmesidir. Bundan dolayı sadece fiyat değerlendirmesi yaparak en ucuz veya en pahalı ürünü almak müşterilerimizin doğru bir maliyet hesabı yapamamasına neden olabilir. Doğru şartlarda, doğru tutucu ve kesici takımla en uygun birim maliyetinin oluşması fiyat değerlendirmesinin daha doğru yapılmasını sağlayacaktır. Bu süreci sağlıklı yönetebilmek, müşterilerimizle birlikte doğru takım seçimini yapmak ve sonrasında yapacağımız test ve raporlama sonucu en uygun birim maliyeti ortaya çıkaracaktır. Bu durum kurulduğumuzdan bugüne kadar en önemli tercih sebebi olmamızı sağladı.

SELUX’ un sektördeki diğer ürünlere göre öne çıkaran avantajları nelerdir?
Bir kere en önemli tercih sebebi ürün çeşitliliği. Bunun yanında da tabii ki performans - fiyat başarısı. SELUX, bütün ürünlerini en iyi performans garantisiyle üreten Güney Kore’nin önde gelen markalarından bir tanesi. Sektördeki diğer bütün firmaların üretmekte olduğu tüm tutucu sistemlerini üretip, ayrıca performans seviyelerini bir üst seviyeye çıkartarak daha rijit tutucular üretmektedir.
Bunun yanında standart ER tutucudan daha yüksek performanslı SELUX - SSK ve SELUX - GSK tutucuları üretmektedir. SELUX - GSK tutucu, pensli bir tutucu olmasına karsın tasarımdaki mükemmelliği ile BBT, BT ve HSK olarak maksimum 40.000 devire ulaşan balansı alınmış yüksek performanslı tutuculardır. Aynı şekilde standart rulmanlı bir tutucuya karşılık maksimum 25.000 devirle balansı alınmış bilyalı tutucularıyla sektöre farklı bir bakış acısı getirmiştir. Özellikle çoğu rakip firmada olmayan SELUX - MSL serisiyle (Hassas Kilitlemeli Tutucu), Shrink tutucuların sağladığı avantajları sağlamaktadır. Sektöründe bildiği üzere Shrink tutuculara sadece karbür takım bağlanabilmektedir. SELUX - MSL serisi silindirik saplı takımları bağlayabilme özelliğiyle bu zorunluluğu ortadan kaldırarak takım maliyetinin aşağı çekilmesinde ciddi bir avantaj sağlamaktadır.
Hidrolik tutucular da boy çeşitliliği ve maksimum 25.000 devir balans güvenilirliği ile ön plana çıkmaktadır.


Satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
Bizim için en önemli unsur her zaman ulaşılabilir olmak ve müşterilerimizin anlık problemlerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturmak. Bu süreci tamamladıktan sonra da termin ve fiyatlandırma konusunda en şeffaf ve en hızlı şekilde müşterilerimizi bilgilendirip onaylarını alarak siparişlerini hızlı şekilde teslim edebilmek.
Satış sonrasında ise satışı gerçekleştirdikten sonra olası sorun yaşanması durumunda müşterilerinize kısa sürede dönüş yapmanızın da oldukça önemli bir yeri var. Üretim sektöründe çalışıyorsanız hiç bir sorunun olmaması çok zor. O yüzden bu konu bizim için çok önemli.
Müşterilerimizin emin olduğu konu, herhangi bir sorunun olması durumunda bu sorunun çözülmesi için yardımcı olmaya çalışan ekibimiz hızlı bir aksiyon alır ve ellerinden geleni yapıp bir an önce çözüme ulaşır. Bu da bağlı müşteri portföyümüzü yaratmaktadır.


Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?
Kısa vadede performans ve fiyat olarak müşterilerimize avantaj sağlayacağımız SELUX Takım Tutucuları bayi ağını oluşturmak için çalışmalara başlayacağız. Uzun vadede tüm Türkiye’de kendi bölgemize hakim bayi ağını oluşturup tamamlamayı planlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Teknolojinin geliştiği ve sürekli yenilendiği bir sektördeyiz. Rakiplerinize karşı daha iyi konumda yer almak istiyorsanız sektörün gerekliliğini yerine getirip, kendinizi ve işinizi sürekli geliştirmeniz gerektiğine inanıyoruz. Eğer performansınızı artırıp aynı zamanda maliyetinizi aşağı çekmek istiyorsanız yeni yollar denemeniz gerekir. Biz tam olarak bunu yaptığımızı düşünüyoruz.

Hit: 1270


Arama Ekranını Kapat